Semtech SET100219
SET100219 picture photo
Mfg. Part Number
SET100219
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
ASSY RECT 60A 1KV FAST REC
Datasheet Download
SET100219.pdf
Availability of SET100219
QUANTITY
SET100219 Order Process
Ship out your order
Specifications of SET100219
Internal Part NumberEIS-SET100219
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SET100219
Related LinksSET1, SET100219 Datasheet, Semtech Distributor
SET100219 Details Description
Related parts for SET100219
STAND PLASTISOL 9 POS DIP SWITCH datasheet.pdf
CONN SOCKET 26-30AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED 5MM VERT LOW CUR RED PC MNT datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES 150 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 100POS datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
26500 2C 2#16 S TH PLUG SS LC datasheet.pdf
3300UF 50V 25,4X25 datasheet.pdf