Sunon SF11592A-1092HBL
SF11592A-1092HBL picture photo
Mfg. Part Number
SF11592A-1092HBL
Manufacturer
Product Category
AC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC WIRE
Datasheet Download
SF11592A-1092HBL.pdf
Availability of SF11592A-1092HBL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SF11592A-1092HBL Order Process
Ship out your order
Specifications of SF11592A-1092HBL
Internal Part NumberEIS-SF11592A-1092HBL
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Certificate
Standard Package50
Category Fans, Thermal Management
FamilyAC Fans
SeriesSF
TypeAC
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 25mm W
Air Flow37.0 CFM (1.04m³/min)
Static Pressure0.190 in H2O (47.3 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise40 dB(A)
Power (Watts)12.0W
RPM2850 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Weight0.001 KG
Current Rating0.110A
Voltage Range85 ~ 125VAC
Life Expectancy-
Material - FrameAluminum
Material - BladePolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SF11592A-1092HBL
Related LinksSF11592A, SF11592A-1092HBL Datasheet, Sunon Distributor
SF11592A-1092HBL Details Description
Related parts for SF11592A-1092HBL
IDC CABLE - MKR20K/MC20F/MCE20K datasheet.pdf
SCR DBL HISCR 1200V 230A MAGNPAK datasheet.pdf
IC DECADE COUNTER DUAL 16-SOIC datasheet.pdf
KEYPAD SMALL FOOTPRINT METL KEYS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC DGTL POT 4CH 10K 20TSSOP datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR VERT 4POS datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 1.2A 410 MOHM datasheet.pdf
FILTER EMI 2200PF RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf