AVX Corporation SF25-0881M5UB02
SF25-0881M5UB02 picture photo
Mfg. Part Number
SF25-0881M5UB02
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
FILTER SAW 881.00 MHZ
Datasheet Download
SF25-0881M5UB02.pdf
Availability of SF25-0881M5UB02
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SF25-0881M5UB02 Order Process
Ship out your order
Specifications of SF25-0881M5UB02
Internal Part NumberEIS-SF25-0881M5UB02
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilySAW Filters
SeriesSF, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency881.5MHz Center
Bandwidth25MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss3dB
ApplicationsCellular
Package / Case5-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.028" (0.70mm)
Size / Dimension0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SF25-0881M5UB02
Related LinksSF25-08, SF25-0881M5UB02 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SF25-0881M5UB02 Details Description
Related parts for SF25-0881M5UB02
CONN PLUG 2POS FEMALE CORD #20 datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 6POS W/PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RACK STEEL 24.5X21X30 GRY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf