Panasonic Industrial Automation Sales SF4-AH20-H
SF4-AH20-H picture photo
Mfg. Part Number
SF4-AH20-H
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photointerrupters - Slot Type - Logic Output
Brief Description
SENSOR 20CH 20MM P-P PNP
Datasheet Download
SF4-AH20-H.pdf
Availability of SF4-AH20-H
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SF4-AH20-H Order Process
Ship out your order
Specifications of SF4-AH20-H
Internal Part NumberEIS-SF4-AH20-H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photointerrupters - Slot Type - Logic Output
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SF4-AH20-H
Related LinksSF4-A, SF4-AH20-H Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
SF4-AH20-H Details Description
Related parts for SF4-AH20-H
CAP FILM 0.022UF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .156 W/TABS datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST HEX 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CABLE 31POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf