Sullins Connector Solutions SFH21-PPVN-D15-ID-BK
SFH21-PPVN-D15-ID-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFH21-PPVN-D15-ID-BK
Brief Description
CONN HEADER .079" 30POS
Datasheet Download
SFH21-PPVN-D15-ID-BK.pdf
Availability of SFH21-PPVN-D15-ID-BK
QUANTITY
SFH21-PPVN-D15-ID-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH21-PPVN-D15-ID-BK
Internal Part NumberEIS-SFH21-PPVN-D15-ID-BK
SeriesSFH21
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge-
FeaturesFeed Through, Polarizing Key
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH21-PPVN-D15-ID-BK
Related LinksSFH21-PPVN, SFH21-PPVN-D15-ID-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFH21-PPVN-D15-ID-BK Details Description
Related parts for SFH21-PPVN-D15-ID-BK
IC DDS 10BIT 25MHZ CMOS 48-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 16.3840MHz Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 50V 6A ITO220AB datasheet.pdf
OSC XO 10-1417.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
PLUG DC MOLDED 18AWG RA 2.1MM 2' datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X8R 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf