Sullins Connector Solutions SFH213-PPEC-D17-ID-BK-M181
SFH213-PPEC-D17-ID-BK-M181 picture photo
Mfg. Part Number
SFH213-PPEC-D17-ID-BK-M181
Brief Description
CONN SOCKET .100" 34POS
Datasheet Download
SFH213-PPEC-D17-ID-BK-M181.pdf
Availability of SFH213-PPEC-D17-ID-BK-M181
QUANTITY
SFH213-PPEC-D17-ID-BK-M181 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH213-PPEC-D17-ID-BK-M181
Internal Part NumberEIS-SFH213-PPEC-D17-ID-BK-M181
SeriesSFH213
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28 AWG
FeaturesFeed Through, Strain Relief
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH213-PPEC-D17-ID-BK-M181
SFH213-PPEC-D17-ID-BK-M181 Details Description
Related parts for SFH213-PPEC-D17-ID-BK-M181
Connector Header 9 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 1.5W 2% AXIAL datasheet.pdf
LM 5.08/12/135 3.5SN OR BX datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 2W DO204AL datasheet.pdf