Sullins Connector Solutions SFH213-PPPC-D32-ID-BK-M181
SFH213-PPPC-D32-ID-BK-M181 picture photo
Mfg. Part Number
SFH213-PPPC-D32-ID-BK-M181
Brief Description
CONN SOCKET .100" 62POS
Datasheet Download
SFH213-PPPC-D32-ID-BK-M181.pdf
Availability of SFH213-PPPC-D32-ID-BK-M181
QUANTITY
SFH213-PPPC-D32-ID-BK-M181 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFH213-PPPC-D32-ID-BK-M181
Internal Part NumberEIS-SFH213-PPPC-D32-ID-BK-M181
SeriesSFH213
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions64
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28 AWG
FeaturesFeed Through, Strain Relief
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFH213-PPPC-D32-ID-BK-M181
SFH213-PPPC-D32-ID-BK-M181 Details Description
Related parts for SFH213-PPPC-D32-ID-BK-M181
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-TSOP datasheet.pdf
IC DGTL POT 2.1K 1CH SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 10K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 667MHZ 561TEPBGA1 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf
FUSE AUTO 2A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf