Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S16-SC-BK
SFM210-LPPE-S16-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S16-SC-BK
Brief Description
Connector Header 16 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S16-SC-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S16-SC-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S16-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S16-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S16-SC-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S16-SC-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S16-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S16-SC-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S16-SC-BK
CONN HEADER 4POS R/A W/CLIP SMD datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 14.5VC AXIAL datasheet.pdf
STRAIN GAUGE 350OHM LINEAR 1=5PC datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE METAL 200M datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
IC CTRL SMALL ENG 1CYL 48LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf