Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S36-SC-BK
SFM210-LPPE-S36-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S36-SC-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Header 36 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S36-SC-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S36-SC-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S36-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S36-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S36-SC-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesSFM210
PackagingTube
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S36-SC-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S36-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S36-SC-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S36-SC-BK
TERMINAL LUG SOLDER RING #8 datasheet.pdf
COLOR ENGINE 36X1W RGB CIRCULAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 103VC SMB datasheet.pdf
PANEL INNER 45X27" WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
BUZZER 16-28VAC 65-75DB PNL MNT datasheet.pdf
CABLE 5COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SLIDERZ 0.050 PASS THRU CONNECTO datasheet.pdf
IC REG BUCK CTLR 36QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.00091UF 5% 2500VDC AX datasheet.pdf