Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S43-SD-BK
SFM210-LPPE-S43-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S43-SD-BK
Brief Description
Connector Header 43 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S43-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S43-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S43-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S43-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S43-SD-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions43
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S43-SD-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S43-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S43-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S43-SD-BK
RES SMD 360K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DGTL ISO 3CH RS422/RS485 datasheet.pdf
CONN SKT STR SLDR FLATPAQ datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf