Sullins Connector Solutions SFM210-LPPE-S46-SD-BK
SFM210-LPPE-S46-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPPE-S46-SD-BK
Brief Description
Connector Header 46 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPPE-S46-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPPE-S46-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPPE-S46-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPPE-S46-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPPE-S46-SD-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPPE-S46-SD-BK
Related LinksSFM210-LPP, SFM210-LPPE-S46-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPPE-S46-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPPE-S46-SD-BK
FERRITE CHIP 120 OHM 500MA 0603 datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .191" .147"L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MBXL R/A HDR STR 4P datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP USV datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 3KV RADIAL datasheet.pdf