Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S15-ST-BK
SFM210-LPSE-S15-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S15-ST-BK
Brief Description
Connector Header 15 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S15-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S15-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S15-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S15-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S15-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1mm Header Series
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package1
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S15-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S15-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S15-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S15-ST-BK
BATTERY PACK 7.2V 2300 MAH NICAD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1.1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
LABEL S LAM DM CLOTH WHT.75X.25" datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 375MW SOD123F datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP 80CRI 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FUSE 125MA 350V RADIAL datasheet.pdf