Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S16-SD-BK
SFM210-LPSE-S16-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S16-SD-BK
Brief Description
Connector Header 16 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S16-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S16-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S16-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S16-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S16-SD-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S16-SD-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S16-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S16-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S16-SD-BK
IC DGTL POT 50K 1CH SOT23-6 datasheet.pdf
MOUNTING BUTTON 0.430" NYLN NRTL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG TAN 100' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 52POS GOLD datasheet.pdf
EV-DO USB CELLULAR MODEM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE 6POS datasheet.pdf