Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S29-SD-BK
SFM210-LPSE-S29-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S29-SD-BK
Brief Description
Connector Header 29 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S29-SD-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S29-SD-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S29-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S29-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S29-SD-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S29-SD-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S29-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S29-SD-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S29-SD-BK
FILTER LINE 16MH 0.6A TYPE 17N datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 1.9A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.15A 6DFN datasheet.pdf
IC FUEL GAUGE STND-ALONE 10-TDFN datasheet.pdf
DIODE GPP 1PH 4A 600V GPP GBU datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON BLACK datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 110NS 56TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN JACK MODULE BLOCKOUT DEVICE datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf