Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S30-ST-BK
SFM210-LPSE-S30-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S30-ST-BK
Brief Description
Connector Header 30 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S30-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S30-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S30-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S30-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S30-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1mm Header Series
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package1
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S30-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S30-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S30-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S30-ST-BK
RES SMD 9.09KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC VIDEO CURRNT FEEDBK AMP 8SOIC datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 48POS VERT PCB datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN CAP (COVER) FOR BNC JACKS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
GDT 200V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 1.8V 15A 15A datasheet.pdf