Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S38-SC-BK
SFM210-LPSE-S38-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S38-SC-BK
Brief Description
Connector Header 38 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S38-SC-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S38-SC-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S38-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S38-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S38-SC-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S38-SC-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S38-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S38-SC-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S38-SC-BK
MOD PWR ENT STD PCB 1.5 PNL datasheet.pdf
IC A/DCONV 8BIT 1MHZ SAMPL 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 86.6KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 284 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf