Sullins Connector Solutions SFM210-LPSE-S39-ST-BK
SFM210-LPSE-S39-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SFM210-LPSE-S39-ST-BK
Brief Description
Connector Header 39 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
SFM210-LPSE-S39-ST-BK.pdf
Availability of SFM210-LPSE-S39-ST-BK
QUANTITY
SFM210-LPSE-S39-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SFM210-LPSE-S39-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SFM210-LPSE-S39-ST-BK
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions39
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFM210-LPSE-S39-ST-BK
Related LinksSFM210-LPS, SFM210-LPSE-S39-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SFM210-LPSE-S39-ST-BK Details Description
Related parts for SFM210-LPSE-S39-ST-BK
CONN HOUSING 4POS .100" SINGLE datasheet.pdf
IC XDCP 100-TAP 10K EE 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V 10% BX 1206 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 17-50V 700MA datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 157MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
IC CLK TRANSLATOR ETH 64FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf