TT Electronics/BI SFN08A1003CBQLF7
SFN08A1003CBQLF7 picture photo
Mfg. Part Number
SFN08A1003CBQLF7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8DFN
Datasheet Download
SFN08A1003CBQLF7.pdf
Availability of SFN08A1003CBQLF7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFN08A1003CBQLF7 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFN08A1003CBQLF7
Internal Part NumberEIS-SFN08A1003CBQLF7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert. of Compliance
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 13/Dec/2013
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesSFN08A
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-DFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-SON
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFN08A1003CBQLF7
Related LinksSFN08A10, SFN08A1003CBQLF7 Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
SFN08A1003CBQLF7 Details Description
Related parts for SFN08A1003CBQLF7
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 1.00M OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC VTM 1.32V 50A SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
VARISTOR 24.3V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
CUT & POLISH ROLL 19X30' A MED datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 96POS datasheet.pdf