TT Electronics/BI SFN08B1001CBQLF7
SFN08B1001CBQLF7 picture photo
Mfg. Part Number
SFN08B1001CBQLF7
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 1K OHM 8DFN
Datasheet Download
SFN08B1001CBQLF7.pdf
Availability of SFN08B1001CBQLF7
QUANTITY
SFN08B1001CBQLF7 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFN08B1001CBQLF7
Internal Part NumberEIS-SFN08B1001CBQLF7
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesSFN08B
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SON
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFN08B1001CBQLF7
Related LinksSFN08B10, SFN08B1001CBQLF7 Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
SFN08B1001CBQLF7 Details Description
Related parts for SFN08B1001CBQLF7
RES SMD 475K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECPT 12POS .100 POLAR 30AU datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 8SOIJ datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.00V SOT23R-3 datasheet.pdf
PTC RESET 250/60V SMD 130MA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V VSOF datasheet.pdf
VARISTOR 610V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
ICL 5 OHM 20% 6A 14.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf