Vishay/BCcomponents SFR16S0001301JA500
SFR16S0001301JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0001301JA500
Brief Description
RES 1.3K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0001301JA500.pdf
Availability of SFR16S0001301JA500
QUANTITY
SFR16S0001301JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0001301JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0001301JA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0001301JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0001301JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0001301JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0001301JA500
BOARD PROCESSOR FOR MPC8360E datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 20V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 RED/ORANGE/GREEN datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 45NS 32TSOP datasheet.pdf
IC GATE DUAL FUNCTION 8XSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf