Vishay/BCcomponents SFR16S0001303JA500
SFR16S0001303JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0001303JA500
Brief Description
RES 130K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0001303JA500.pdf
Availability of SFR16S0001303JA500
QUANTITY
SFR16S0001303JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0001303JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0001303JA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0001303JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0001303JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0001303JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0001303JA500
IC TRANSCVR 3-ST 8BIT INV 24SSOP datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 10% 1611 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
FULLY POTTED LIMIT SWES datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 5POS SKT RA datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 20AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf