Vishay/BCcomponents SFR16S0002202JR500
SFR16S0002202JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0002202JR500
Brief Description
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0002202JR500.pdf
Availability of SFR16S0002202JR500
QUANTITY
SFR16S0002202JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0002202JR500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0002202JR500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0002202JR500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0002202JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0002202JR500 Details Description
Related parts for SFR16S0002202JR500
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 6POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 215MA SMT3 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 16SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 240V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .102M 31POS datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079 6 POS datasheet.pdf