Vishay/BCcomponents SFR16S0003302JA500
SFR16S0003302JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0003302JA500
Brief Description
RES 33K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0003302JA500.pdf
Availability of SFR16S0003302JA500
QUANTITY
SFR16S0003302JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0003302JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0003302JA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0003302JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0003302JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0003302JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0003302JA500
IC PLL FREQ SYNTHESIZER 20LFCSP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A DDPAK datasheet.pdf
CONN HEADER HSHM 154POS 5ROW STR datasheet.pdf
IC CHARGER LI-ION/POLY datasheet.pdf
RECEIVER 12CH PAR PLUG datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 1 18P 100MM datasheet.pdf
5ETHT,1SER,GSM HSPA RTR datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf