Vishay/BCcomponents SFR16S0003323FR500
SFR16S0003323FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0003323FR500
Brief Description
RES 332K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0003323FR500.pdf
Availability of SFR16S0003323FR500
QUANTITY
SFR16S0003323FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0003323FR500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0003323FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSFR16S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0003323FR500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0003323FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0003323FR500 Details Description
Related parts for SFR16S0003323FR500
IC FREQ SYNTH 2.5GHZ 16TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 1.6A 355 MOHM TH datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 2A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 175MA 2.3 OHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MINI MI II REC HSG ASSY 5CKT datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf