Vishay/BCcomponents SFR2500002003JA100
SFR2500002003JA100 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002003JA100
Brief Description
RES 200K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002003JA100.pdf
Availability of SFR2500002003JA100
QUANTITY
SFR2500002003JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002003JA100
Internal Part NumberEIS-SFR2500002003JA100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002003JA100
Related LinksSFR250000, SFR2500002003JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002003JA100 Details Description
Related parts for SFR2500002003JA100
LED AMBER 0805 SMD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 75A I-PAK datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 10.8A MICROFOOT datasheet.pdf
MID PROFILE 2 LEVEL 5.08 6POS datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
1.25MM M/M 10POS 26AWG 150MM datasheet.pdf