Vishay/BCcomponents SFR2500002404JA500
SFR2500002404JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002404JA500
Brief Description
RES 2.4M OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002404JA500.pdf
Availability of SFR2500002404JA500
QUANTITY
SFR2500002404JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002404JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500002404JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.4M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002404JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500002404JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002404JA500 Details Description
Related parts for SFR2500002404JA500
CONN HEADER .100 DUAL R/A 70POS datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 23POS .100 GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.9A 150 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ SOP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.2A 6DFN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 450V NP0 0805 datasheet.pdf