Vishay/BCcomponents SFR2500003249FR500
SFR2500003249FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003249FR500
Brief Description
RES 32.4 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003249FR500.pdf
Availability of SFR2500003249FR500
QUANTITY
SFR2500003249FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003249FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003249FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003249FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003249FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003249FR500 Details Description
Related parts for SFR2500003249FR500
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP MICA 910PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 204POS DDR3 SODIMM datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% 1411 datasheet.pdf
FUSE CERM 5X25MM M/TL .160A 250V datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 330MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONN TRB JACK STR CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
BATT VRLA 12V 20AH THREADED POST datasheet.pdf