Vishay/BCcomponents SFR2500003483FR500
SFR2500003483FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003483FR500
Brief Description
RES 348K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003483FR500.pdf
Availability of SFR2500003483FR500
QUANTITY
SFR2500003483FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003483FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003483FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003483FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003483FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003483FR500 Details Description
Related parts for SFR2500003483FR500
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DSUB 9 F NMB datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FILTER 6A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 110MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf