Vishay/BCcomponents SFR2500004643FA500
SFR2500004643FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004643FA500
Brief Description
RES 464K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004643FA500.pdf
Availability of SFR2500004643FA500
QUANTITY
SFR2500004643FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004643FA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004643FA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004643FA500
Related LinksSFR250000, SFR2500004643FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004643FA500 Details Description
Related parts for SFR2500004643FA500
SNSR OPTO TRANS 6.35MM REFL TO72 datasheet.pdf
CONN SPRING 10POS SNGL .335 SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TRANSMITTER 433MHZ RF 4-SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 47MM datasheet.pdf
IC TXRX +5V RS-232 SOIC datasheet.pdf
ROUND SPACER M12 NYLON 1/16" datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf