Vishay/BCcomponents SFR2500005603JA100
SFR2500005603JA100 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500005603JA100
Brief Description
RES 560K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500005603JA100.pdf
Availability of SFR2500005603JA100
QUANTITY
SFR2500005603JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500005603JA100
Internal Part NumberEIS-SFR2500005603JA100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500005603JA100
Related LinksSFR250000, SFR2500005603JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500005603JA100 Details Description
Related parts for SFR2500005603JA100
OSCILLATOR CMOS PROG 5V OE SMD datasheet.pdf
FILTER LINE 5.6MH 2.1A TYPE 600 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 45V 4.8A TSOT26 datasheet.pdf
SWITCH REED MAG SMT 12-23AT 200V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
TOOL, EXTRACTION RESET datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 1206 datasheet.pdf