Vishay/BCcomponents SFR2500008062FR500
SFR2500008062FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500008062FR500
Brief Description
RES 80.6K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500008062FR500.pdf
Availability of SFR2500008062FR500
QUANTITY
SFR2500008062FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500008062FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500008062FR500
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500008062FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500008062FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500008062FR500 Details Description
Related parts for SFR2500008062FR500
RES SMD 174 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 100A 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
15P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 210MSPS 40QFN datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TX TESTCARD 4031 868MHZ REV B1 datasheet.pdf
IC REG LDO DUAL 2.8V 8TDFN datasheet.pdf