Vishay/BCcomponents SFR2500009091FA500
SFR2500009091FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500009091FA500
Brief Description
RES 9.09K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500009091FA500.pdf
Availability of SFR2500009091FA500
QUANTITY
SFR2500009091FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500009091FA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500009091FA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500009091FA500
Related LinksSFR250000, SFR2500009091FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500009091FA500 Details Description
Related parts for SFR2500009091FA500
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
IC POT DGTL 10K OHM 8-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 120VAC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 11POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf