Vishay/BCcomponents SFR2500009094FR500
SFR2500009094FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500009094FR500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 9.09M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500009094FR500.pdf
Availability of SFR2500009094FR500
QUANTITY
SFR2500009094FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500009094FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500009094FR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500009094FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500009094FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500009094FR500 Details Description
Related parts for SFR2500009094FR500
RECTIFIER BRIDGE 50V 15A MB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE TERM LOCK TYPE 6 datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XFRMR CURR 2A 1:100 VRT datasheet.pdf
LSF-SMT 5.08/07/90 1.5SN BK datasheet.pdf
VERT CARD CONN DUAL 0.100" datasheet.pdf