Vishay/BCcomponents SFR25000Z0000ZA100
SFR25000Z0000ZA100 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25000Z0000ZA100
Brief Description
RES 0.0 OHM 0.4W JUMP AXIAL
Datasheet Download
SFR25000Z0000ZA100.pdf
Availability of SFR25000Z0000ZA100
QUANTITY
SFR25000Z0000ZA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25000Z0000ZA100
Internal Part NumberEIS-SFR25000Z0000ZA100
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)0.0
ToleranceJumper
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25000Z0000ZA100
Related LinksSFR25000Z, SFR25000Z0000ZA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25000Z0000ZA100 Details Description
Related parts for SFR25000Z0000ZA100
CONN RECEPT 100POS W/O POST SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 650MA 100 MOHM datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V AMBER datasheet.pdf
POT 2K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 16V NP0 0508 datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 240MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 4 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf