Vishay/BCcomponents SFR25000Z0000ZA500
SFR25000Z0000ZA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25000Z0000ZA500
Brief Description
RES 0.0 OHM 0.4W JUMP AXIAL
Datasheet Download
SFR25000Z0000ZA500.pdf
Availability of SFR25000Z0000ZA500
QUANTITY
SFR25000Z0000ZA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25000Z0000ZA500
Internal Part NumberEIS-SFR25000Z0000ZA500
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)0.0
ToleranceJumper
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25000Z0000ZA500
Related LinksSFR25000Z, SFR25000Z0000ZA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25000Z0000ZA500 Details Description
Related parts for SFR25000Z0000ZA500
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 2.2K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
SLAD 180/6 B OG 4.5 datasheet.pdf
XCEDE HD 3W LEFT 4PVH 8 COL datasheet.pdf
IC REG BUCK LDO 40TQFN datasheet.pdf
RES 6.34 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf