Vishay/BCcomponents SFR25H0001003JA500
SFR25H0001003JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001003JA500
Brief Description
RES 100K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001003JA500.pdf
Availability of SFR25H0001003JA500
QUANTITY
SFR25H0001003JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001003JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001003JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001003JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001003JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001003JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001003JA500
CONN RING 14-16 AWG #5/16 SOLIS datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 120VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS .100 DBL STR SMD datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 200MA 12.5 OHM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
LUG COPPER MECH 2 HOLE datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 3X1 Y/G/G DIFF datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 250VAC datasheet.pdf