Vishay/BCcomponents SFR25H0001008JA500
SFR25H0001008JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001008JA500
Brief Description
RES 1 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001008JA500.pdf
Availability of SFR25H0001008JA500
QUANTITY
SFR25H0001008JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001008JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001008JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001008JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001008JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001008JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001008JA500
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
HEADER 13POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
SENSOR OPTO TRANS TRNSMISSVE datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 10MM datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
TV 79C 79#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
3300UF 16V 18X30MM 125C 8000H datasheet.pdf