Vishay/BCcomponents SFR25H0001300JA500
SFR25H0001300JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001300JA500
Brief Description
RES 130 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001300JA500.pdf
Availability of SFR25H0001300JA500
QUANTITY
SFR25H0001300JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001300JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001300JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001300JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001300JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001300JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001300JA500
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW LLDS datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
PHOTODIODE datasheet.pdf
CAP CER 130PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
ASSY DOUBLER 100A 600V STD REC datasheet.pdf