Vishay/BCcomponents SFR25H0001963FR500
SFR25H0001963FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001963FR500
Brief Description
RES 196K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001963FR500.pdf
Availability of SFR25H0001963FR500
QUANTITY
SFR25H0001963FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001963FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001963FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001963FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001963FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001963FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001963FR500
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 4 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 7A D2PAK datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V JB 0402 datasheet.pdf