Vishay/BCcomponents SFR25H0002201FR500
SFR25H0002201FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002201FR500
Brief Description
RES 2.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002201FR500.pdf
Availability of SFR25H0002201FR500
QUANTITY
SFR25H0002201FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002201FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002201FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002201FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002201FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002201FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002201FR500
INTEMATIX CHROMALIT CANDLE datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7T 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SCZ 3.81/07/180G SN BK BX datasheet.pdf
CAP PMI STOVEPIPE GN 9/16TRANSP datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM VAPO 12VDC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 8PORT 484BGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf