Vishay/BCcomponents SFR25H0002614FR500
SFR25H0002614FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002614FR500
Brief Description
RES 2.61M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002614FR500.pdf
Availability of SFR25H0002614FR500
QUANTITY
SFR25H0002614FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002614FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002614FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.61M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002614FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002614FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002614FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002614FR500
LED 3MM RA MATING RED PC MOUNT datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A3048S/H1506TR 4" datasheet.pdf
CABLE D-SUB-AFP25B/AE25M/AFP25B datasheet.pdf
IC 12BIT 4CHAN SERIAL A/D 16SSOP datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES 721.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS CABLE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W DO213AB datasheet.pdf