Vishay/BCcomponents SFR25H0003300JA500
SFR25H0003300JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003300JA500
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003300JA500.pdf
Availability of SFR25H0003300JA500
QUANTITY
SFR25H0003300JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003300JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003300JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003300JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003300JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003300JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0003300JA500
BOX ABS BLACK 4.72"L X 2.56"W datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 250X99.8MM 48VDC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 110MA 12 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf