Vishay/BCcomponents SFR25H0003302JR500
SFR25H0003302JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003302JR500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003302JR500.pdf
Availability of SFR25H0003302JR500
QUANTITY
SFR25H0003302JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003302JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003302JR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003302JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003302JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003302JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003302JR500
WIRE SET 140PC FOR BOARD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC VIDEO SW 3IN/2IN/1OUT 16-DMP datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RING KRIMPTITE TAPED datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.91M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT PINS datasheet.pdf