Vishay/BCcomponents SFR25H0003323FR500
SFR25H0003323FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003323FR500
Brief Description
RES 332K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003323FR500.pdf
Availability of SFR25H0003323FR500
QUANTITY
SFR25H0003323FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003323FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003323FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003323FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003323FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003323FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003323FR500
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN +/-05VOU datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.4A 298 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN TERM HSG O/RAMP 10POS datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 90D SOLID datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW DO35 datasheet.pdf