Vishay/BCcomponents SFR25H0003483FR500
SFR25H0003483FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003483FR500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 348K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003483FR500.pdf
Availability of SFR25H0003483FR500
QUANTITY
SFR25H0003483FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003483FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003483FR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003483FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003483FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003483FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003483FR500
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MPU M683XX 16MHZ 100LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.81MM datasheet.pdf
T63321B TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RES 511K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
080 PLUG VT 095 30AU datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf