Vishay/BCcomponents SFR25H0004300JA500
SFR25H0004300JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0004300JA500
Brief Description
RES 430 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0004300JA500.pdf
Availability of SFR25H0004300JA500
QUANTITY
SFR25H0004300JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0004300JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0004300JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0004300JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0004300JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0004300JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0004300JA500
RES SMD 75K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 1A TO-92L datasheet.pdf
MOUSE LENS OPTICAL SS RECTANGLE datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 16SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 332 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 8.2UF 20% 250V SMD datasheet.pdf