Vishay/BCcomponents SFR25H0004300JR500
SFR25H0004300JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0004300JR500
Brief Description
RES 430 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0004300JR500.pdf
Availability of SFR25H0004300JR500
QUANTITY
SFR25H0004300JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0004300JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0004300JR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0004300JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0004300JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0004300JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0004300JR500
IC OTP 1MBIT 120NS 40DIP datasheet.pdf
DSUB CABL-AFN09K/ AE10M / AFN09K datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 700MHZ 28PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 10% 1410 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM BEIGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 14.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MINITEK UNSHRD HDR RA datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 25A AC/DC datasheet.pdf