Vishay/BCcomponents SFR25H0004301FA500
SFR25H0004301FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0004301FA500
Brief Description
RES 4.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0004301FA500.pdf
Availability of SFR25H0004301FA500
QUANTITY
SFR25H0004301FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0004301FA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0004301FA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0004301FA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0004301FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0004301FA500 Details Description
Related parts for SFR25H0004301FA500
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
CONSOLE ALUMINUM 6.68"L X 7.48"W datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
IP MODULE CORE8051 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS VOLTAGE OUT datasheet.pdf
RES SMD 41.2KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
28AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf