Vishay/BCcomponents SFR25H0008453FR500
SFR25H0008453FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0008453FR500
Brief Description
RES 845K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0008453FR500.pdf
Availability of SFR25H0008453FR500
QUANTITY
SFR25H0008453FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0008453FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0008453FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0008453FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0008453FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0008453FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0008453FR500
IDC CABLE - MSR16K/MC16G/MCG16K datasheet.pdf
DIODE MODULE 35V 180A HALF-PAK datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 400MA 250 MOHM datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 42POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY NO GUIDES datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 33.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TUBING PVC BLK 100' datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf