Vishay/BCcomponents SFR25H0009092FR500
SFR25H0009092FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0009092FR500
Brief Description
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0009092FR500.pdf
Availability of SFR25H0009092FR500
QUANTITY
SFR25H0009092FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0009092FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0009092FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0009092FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0009092FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0009092FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0009092FR500
IC MOD SIGMA-DELTA DUAL 48LQFP datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
CONN FFC FPC 42POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2000VA CHAS MNT datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 425MA 540 MOHM SMD datasheet.pdf